FS:OpenFileDirectly: Difference between revisions

Neimod (talk | contribs)
No edit summary
Line 9: Line 9:
|-
|-
| 1
| 1
| Usually zero?
| Transaction (usually 0)
|-
|-
| 2
| 2
| [[FS:OpenArchive|Archive]] idcode
| [[FS:OpenArchive|Archive idcode]]
|-
|-
| 3
| 3
Line 30: Line 30:
|-
|-
| 8
| 8
| Usually zero?
| Attributes (usually 0)
|-
|-
| 9
| 9
Line 55: Line 55:
|-
|-
| 1
| 1
| Resultcode
| Result code
|-
| 2
| N/A
|-
|-
| 3
| 3
| File handle
| File handle
|}
= Attributes =
{| class="wikitable" border="1"
|-
!  Flag
!  Description
|-
| 0x00000001
| Is Read-Only
|-
| 0x00000100
| Is Archive
|-
| 0x00010000
| Is Hidden
|-
| 0x01000000
| Is Directory
|}
|}