FS:OpenFileDirectly: Difference between revisions
m →Request |
No edit summary |
||
| Line 9: | Line 9: | ||
|- | |- | ||
| 1 | | 1 | ||
| | | Transaction (usually 0) | ||
|- | |- | ||
| 2 | | 2 | ||
| [[FS:OpenArchive|Archive]] | | [[FS:OpenArchive|Archive idcode]] | ||
|- | |- | ||
| 3 | | 3 | ||
| Line 30: | Line 30: | ||
|- | |- | ||
| 8 | | 8 | ||
| | | Attributes (usually 0) | ||
|- | |- | ||
| 9 | | 9 | ||
| Line 55: | Line 55: | ||
|- | |- | ||
| 1 | | 1 | ||
| | | Result code | ||
|- | |||
| 2 | |||
| N/A | |||
|- | |- | ||
| 3 | | 3 | ||
| File handle | | File handle | ||
|} | |||
= Attributes = | |||
{| class="wikitable" border="1" | |||
|- | |||
! Flag | |||
! Description | |||
|- | |||
| 0x00000001 | |||
| Is Read-Only | |||
|- | |||
| 0x00000100 | |||
| Is Archive | |||
|- | |||
| 0x00010000 | |||
| Is Hidden | |||
|- | |||
| 0x01000000 | |||
| Is Directory | |||
|} | |} | ||