Friend Services: Difference between revisions
TimmSkiller (talk | contribs) No edit summary |
TimmSkiller (talk | contribs) Add Profile structure |
||
| Line 359: | Line 359: | ||
| 0x5C | | 0x5C | ||
| [[Mii#Mii_format|Mii data]] | | [[Mii#Mii_format|Mii data]] | ||
|} | |||
==Profile== | |||
{| class="wikitable" border="1" | |||
|- | |||
! Type | |||
! Name | |||
|- | |||
| u8 | |||
| Region | |||
|- | |||
| u8 | |||
| Country | |||
|- | |||
| u8 | |||
| Area | |||
|- | |||
| u8 | |||
| Language | |||
|- | |||
| u8 | |||
| Platform, always 2 (PLATFORM_CTR) | |||
|- | |||
| u8[3] | |||
| padding | |||
|} | |} | ||